تلفن 125 را به خاطر بسپارید

ایمنی در کارگاه ها و تعمیرگاه های اتومبیل

ایمنی در کارگاه ها و تعمیرگاه های اتومبیل

1. در داخل تمامی تعمیرگاه های اتومبیل بخصوص تعمیرگاه اتومبیل های بنزینی ،استفاده از هر گونه منبع حرارتی که دارای شعله روباز باشد بایستی خودداری شود .

2. سعی شود برای شستشوی قطعات اتومیبل از بنزین استفاده نشده ، چنانچه این کار لزوماً انجام گیرد بایستی در محیط باز و پس از شستشو فوراً بنزین را در ظرف فلزی درپوش داری قرار دهند تا به آسانی تبخیر نگردد .

 

3. ضروری است همیشه مراقب باشیم کف تعمیرگاه ها آغشته به مایعاتی از قببیل بنزین ، نفت ، گازوئیل و مشتقات نفتی نبوده و پارچه های آغشته به روغن را در تعمیرگاه نگهداری نکنیم . هنگامیکه پارچه های آغشته به روغن جمع آوری و روی هم ریخته شود ، بخودی خود گرم می شود و درجه حرارت را بالا می برد و ممکن است تا حدود 65 درجه سانتی گراد برسانند، مخصوصاً پارچه های پنبه ای اگر روغنی باشد بسیار خطرناک بوده و در صورتیکه در مجاورت مواد قابل اشتعال باشد حریق گسترش می یابد .

4. سعی شود لباس هایتان آغشته به بنزین نشود و از شستشوی لباس با بنزین خودداری گردد . زیرا هنگام شستشو، بنزین در دمای معمولی و حتی در دمای زیر صفر بخار شده و بخارات حاصله که از هوا سنگین تر می باشد طی مسافت قابل ملاحظه ای به منبع حرارتی یا هر گونه منبع تولید جرقه رسیده و باعث برگشت شعله و در نتیجه انفجار می گردد .

5. حداقل در تعمیرگاه یک دستگاه خاموش کننده شش کیلویی پودری در معرض دید و در ارتفاع مناسب نصب شود .
( حداکثر ارتفاع ازبالای خاموش کننده تا کف تمام شده 50/1 سانتی متر باشد )

 

6. سعی شود به هیچ وجه در داخل تعمیرگاه سیگار نکشید و تابلویی را هم به این مضمون « سیگار کشیدن ممنوع » نصب نمائید .

7. سرپرست کارگاه و کلیه پرسنل مربوطه باید با طرز کار کپسول های خاموش کننده و جعبه های آب آتش نشانی بطور عملی و تئوری آشنایی داشته و هر 3 ماه یکبار تمرین عملی آتش نشانی انجام دهند تا در موقع لزوم بتوانند بموقع و قبل از گسترش ، آتش را مهار و خاموش سازند.

آمار بازدید

امروز : 20
دیروز : 31
این هفته : 697
این ماه : 3137
مجموع : 124322

جمعه, 08 مهر 1401 13:36

آدرس

آدرس :
بجنورد - میدان بازرگانی سازمان آتش نشانی بجنورد
تلفن :
2236527(0584)
فکس:
2236527(0584)
سایت :
www.125bojnord.ir
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی بجنورد می باشد

بروزرسانی توسط واحد روابط عمومی