تلفن 125 را به خاطر بسپارید

علی صادقیان - از شدت سرما پلک هایم به هم چسبیده بود.

 

از شدت سرما پلک هایم به هم چسبیده بود.

پشت صورت استخوانی و لاغر او اراده ای آهنین و پشت کاری مثال زدنی نهفته است،گاهی مثل رعد و برق می شود و می بارد – اما قلغش که دستت بیاید حاضری همیشه او را به عنوان یک نیروی ورزیده و کارآمد در اختیار داشته باشی.

علی صادقیان می گوید: ایستگاههای شماره 3 و 4 در حال افتتاح بود و آتش نشانی برای تامین نیرو ،از بدنه شهرداری نیروهای جوان و بدرد بخور را جذب می کرد که خوشبختانه من داخل این لیست قرار گرفتم.

خیلی خوشحال بودم از اینکه می توانم در آتش نشانی استراحت کنم ،اما به یکباره رشته افکارم پاره شد و فهمیدم جایی آمده ام که پشت سرش حرفهای بی پشتوانه ای زده اند.

"بخور بخواب" این اولین واژه ای بود که در مورد آتش نشانی شنیدم – اما بعداً شاهد آن بودم که باید در طول شبانه روز دائما آماده ی اعزام به عملیات و ماموریت های مختلف باشم.

صادقیان  در مورد یکی از خاطراتش می گوید: هوا به شدت طوفانی شده بود و پتوی سفید برف همه جا را پوشانده بود که صدای آژیر یخ ما را باز کرد.

اپراتور از پشت بیسیم آدرس یک تصادف در محور بجنورد – آشخانه را تکرار می کرد ؛برف پاک کن خودرو مدام در حال تمیز کردن برفی بود که  روی شانه اش سنگینی می کرد؛که بعد از دقایقی به محل حادثه رسیدیم.

سوز سرما پلکها را سنگین کرده بود و گاهی دانه های درشت برف درون کاسه چشم می نشست،آن طرف تر اتوبوس مثل عقاب شکاری که بر سر گنجشکی فرود می آید،پیکان وانتی را به زیر کشیده و راننده درون خودرو با لخته های خون منجمد شده بی حرکت مانده بود.

کار دشوار شده بود،اما بر و بچه ها با بریدن تکه هایی از وانت راننده ی نگون بخت را بیرون کشیده و خودروی متوفیات در سوت سرما در آخرین پیچ جاده همراه جسد آن مرد از میدان دید ما خارج شد.

وقتی از خاطرات خوب علی صادقیان می پرسم،کمی تامل می کند و در جواب می گوید:بیشتر خاطرات من تلخ بوده حتی آتش گرفتن یک درخت هم برایم تلخ بوده و خواهد بود،اما خاطرات شیرین من تنها اختصاص به مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشان در سال 89 – 90 دارد،که در رشت برگزار شد.

آهی می کشد و می گوید،یادش بخیر نفر سوم انفرادی در بین اتش نشان کشور شدم و این تبدیل به بهترین خاطرات من از آتش نشانی شد و الان 4 سال از آن روزها گذشته و هم بنده از روزهای آرمانی فاصله گرفته ام و هم اینکه مسابقات به سمت حرفه ای شدن حرکت کرده به صورتی که دونده ها به استخدام آتش نشانی های کشور درآمده اند و کار رقابت بسیار سخت شده است.

وی در پایان این گفتگو خاطرنشان می کند که،همواره عاشق خانواده اش بوده و دو پسرش طاها و آریو را خیلی دوست دارد و هیچ وقت فداکاری های پدر و مادرش را هم در طول زندگی فراموش نخواهد کرد.

روابط عمومی خرداد ماه 1394 – ایستگاه مرکزی

آمار بازدید

امروز : 15
دیروز : 31
این هفته : 692
این ماه : 3132
مجموع : 124317

جمعه, 08 مهر 1401 12:42

آدرس

آدرس :
بجنورد - میدان بازرگانی سازمان آتش نشانی بجنورد
تلفن :
2236527(0584)
فکس:
2236527(0584)
سایت :
www.125bojnord.ir
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی بجنورد می باشد

بروزرسانی توسط واحد روابط عمومی