تلفن 125 را به خاطر بسپارید

محمد پورستار

به دنبال دست گمشده!

درخواست شهردار و مجوز شورای اسلامی شهر در سال 1378 در خصوص جذب 3 امدادگر با دیپلم بهیاری باعث شد،تا محمد پورستار؛همراه آقایان علی رضوی و حسن عبدل آبادی وارد سازمان آتش نشانی بجنورد شوند. هر کدام از این امدادگرها در یکی از 3 شیفت فعالیت خود را آغاز نمودند،محمد پورستار از جمله آتش نشانانی هست که با ورود به آتش نشانی موفق شد ،"سالهایی هم با پدرش همکار باشد!"

او می گوید ،در محل اورژانس فعلی بیمارستان امام رضا(ع) بجنورد، مشغول تحصیل بودم ،که دیوار به دیوار  آتش نشانی قدیم بود و "زنگ های تفریح برای بازی والیبال به آنجا و پیش پدرم می آمدم" و دوباره سر کلاس می آمدم،خانه پدری هم نزدیک آتش نشانی بود،خلاصه از بچگی آتش نشانی کنارم بود و نمی دانستم که روزی محل کارم می شود.

در یکی از  ماموریت کاری ام به همراه آقایان قلی زاده و مرحوم طوسیان به ماموریت امداد و نجات در رباط قره بیل اعزام شدیم،تصادف وحشتناک اتوبوس و خاور باعث کشته شدن راننده خاور و قطع شدن یکی از دستان راننده اتوبوس شده بود!

جسد راننده خاور را که متاسفانه تکه تکه شده بود،مجبور شدیم جمع کنیم و داخل کیسه ای مخصوص قرار دهیم و بعد از آن نزدیک "یک ساعت به دنبال دست راننده اتوبوس گشتیم." که بالاخره آن را بین چرخهای اتوبوس پیدا کردیم و این یکی از ماموریتهای سخت ما بود که نصف شب اعزام شدیم و ساعت 9 صبح روز بعد به آتش نشانی آمدیم.

خاطره آن ماموریت سخت و امکانات محدودی که داشتیم همواره در ذهنم هست و ما مجبور بودیم با سیم بکسل و دیلم افراد و فوتی ها را خارج کنیم. پیروز و سربلند باشید.

آمار بازدید

امروز : 20
دیروز : 31
این هفته : 697
این ماه : 3137
مجموع : 124322

جمعه, 08 مهر 1401 13:51

آدرس

آدرس :
بجنورد - میدان بازرگانی سازمان آتش نشانی بجنورد
تلفن :
2236527(0584)
فکس:
2236527(0584)
سایت :
www.125bojnord.ir
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی بجنورد می باشد

بروزرسانی توسط واحد روابط عمومی