تلفن 125 را به خاطر بسپارید

نورمحمد ملک زاده

به اصرار دوستم در آزمون استخدامی شرکت کردیم/تنها من قبول شدم.

شنیده بودم که آتش نشانی بجنورد ،استخدامی دارد،ولی چون خیلی علاقمند نبودم؛ دوست نداشتم در این آزمون شرکت کنم.دوستم که از دوران دبیرستان با هم بودیم،به سراغم آمد و به اصرار او در آزمون استخدامی شرکت کردیم و بعد هم پیگیر نبودم که قبول شدم یا نه!

برای زیارت رفته بودم مشهد،که "دوستم تماس گرفت که قبول شده ام" اما متاسفانه دوستم در آزمون قبول نشده بود و این موضوع مرا کمی ناراحت کرد،چون باعث و بانی این استخدامی او بود و الان بعد از گذشت 12 سال همیشه به من می گوید "که من باعث شدم تو بری آتش نشان بشوی"

خلاصه ای بود از خاطرات آقای نور محمد ملک زاده البته قبل از آمدنش به آتش نشانی که قابل تامل بود،این آتش نشان که دیگر روحیاتش فرق کرده می گوید: اگر برای چند روز به مرخصی بروم دلم برای آتش نشانی که به "خانه دوم" تبدیل شده تنگ می شود و همیشه از دوستم تشکر می کنم که باعث شد تا من لباس آتش نشان را بر تن کنم.

آقای ملک زاده کهدر اردیبهشت سال 1381 ماه وارد این سازمان شده از خاطرات روزهای اول هم صحبت می کند،از روزهایی که هنوز لباس فرم آتش نشانی نداشت اما به همراه با تجربه ها به ماموریت می رفت.

او می گوید در روزهای اول کارم تجربه ای سخت را داشتم و آنهم "کودک 4 ساله بود که درون چاه افتاده بود"

و من فقط تماشا می کردم که ،همکاران چگونه بدن بی جان کودک را از چاه خارج می کنند.دیدن کودک 4 ساله خیلی سخت بود؛اما چاره ای نداشتیم و باید تحمل می کردیم.

اما لحظات شیرین را هم در آتش نشانی تجربه کردم ،تمام لحظاتی که باعث شدیم کسی را نجات دهیم از خاطرات به یاد ماندنی کاری من شده است. به طوری که الان بعد از گذشت سالها؛"وقتی که چند روز به مرخصی می روم دلم برای محیط کارم تنگ می شود." و سعی می کنم خیلی زود به سر کار بیام و در کنار همکارانم قرار گیرم،"آتش نشانی خانه دوم ماست" این جملات پایانی نور محمد ملک زاده بود که شنیدیم ،از روی صندلیش آهسته  بلند شد و از ما خداحافظی کرد. ما هم برای او آرزوی موفقیت می نمائیم.

آمار بازدید

امروز : 21
دیروز : 31
این هفته : 698
این ماه : 3138
مجموع : 124323

جمعه, 08 مهر 1401 14:12

آدرس

آدرس :
بجنورد - میدان بازرگانی سازمان آتش نشانی بجنورد
تلفن :
2236527(0584)
فکس:
2236527(0584)
سایت :
www.125bojnord.ir
ایمیل :
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان آتش نشانی بجنورد می باشد

بروزرسانی توسط واحد روابط عمومی